Afgelopen zaterdag 2 mei heeft het bestuur van FC Meppel aangegeven met ingang van komend seizoen te stoppen met de samenwerking tussen Alcides en FC Meppel bij het meisjes- en vrouwenvoetbal (Alcipel). Berichtgeving is door beide verenigingen gedaan.
Deze berichtgeving zorgt voor veel vragen en onduidelijkheden, waardoor het bestuur van Alcides zich genoodzaakt voelt om meer achtergrondinformatie te delen.
In het statement dat FC Meppel heeft afgegeven en ook op de website van Alcides is overgenomen staan twee redenen om de samenwerking te beëindigen, namelijk:
- een verschil in inzicht over de visie op de vrouwen- en meidenvoetbal, en
- onvoldoende vertrouwen in de samenwerking
De samenwerking ‘Alcipel’ heeft een eigen beleidsplan en ook een eigen missie en visie. Dit wordt actief uitgedragen en is in het sollicitatieproces voor een nieuwe trainer voor vrouwen 1 ook herhaaldelijk benoemd. Een individuele visie van Alcides op meiden- en vrouwenvoetbal is op bestuurlijk niveau tussen beide verenigingen nooit besproken. Het verbaast ons dat ook ten zeerste dat dit als één van de redenen genoemd wordt om voor een beëindiging van de samenwerking te kiezen.
In de afgelopen periode is er veel contact geweest tussen vertegenwoordigers van de besturen van Alcides en FC Meppel, mede door het aanstellen van een coördinator van het meiden- en vrouwenvoetbal en een nieuwe trainer voor Vrouwen 1. Dit laatste proces is medio april afgerond. Beide besturen waren akkoord met het aanstellen van de nieuwe trainer. Alleen het tekenen van het contract en een presentatiemoment is er nog niet geweest.
Na dit moment is er geen inhoudelijk contact geweest over het meiden- en vrouwenvoetbal tussen de besturen van Alcides en FC Meppel. Een evaluatie over de samenwerking tussen beide verenigingen is er op bestuurlijk niveau ook niet geweest. Als reactie op de vraag waarom deze evaluatie er vóór het besluitmoment niet is geweest, gaf FC Meppel aan dat dit niet had uitgemaakt, aangezien het besluit al was genomen.
Gelet op bovenstaande is de beëindiging van de samenwerking en met name de onderbouwing hiervan een bijzondere situatie voor Alcides.
Het gevolg van besluit van FC Meppel is dat er voor de huidige speelsters, trainers en leiders, maar ook de Technische Commissie een onduidelijke situatie is ontstaan. De reeds gemaakte conceptindeling voor zowel jeugd- als seniorenteams moet opnieuw gemaakt, maar dan voor beide verenigingen apart. In veel teams zitten zowel leden van Alcides als FC Meppel, in veel gevallen zonder dat de speelsters daar in de dagelijkse praktijk mee bezig zijn. Welke teams blijven bestaan, in welk team speel ik volgend seizoen of waar word ik trainer of leider, bij welke vereniging ga ik voetballen, etc.
Aanstaande woensdagavond om 19.30 uur organiseert Alcides een bijeenkomst waarin de nieuwe situatie besproken wordt en welke visie Alcides op deze situatie heeft.
Alcides staat nog steeds achter het uitgangspunt om van het meiden- en vrouwenvoetbal in Meppel een ‘bolwerk’ in de regio te maken. We staan alsnog open om het gesprek met FC Meppel aan te gaan om ook komend seizoen samen te werken.
We blijven actief meiden- en vrouwenvoetbal aanbieden, zodat iedereen met plezier en op haar eigen niveau kan blijven voetballen.
Het bestuur van M.v.v. Alcides


