Alcides bezorgt kampioen Achilles 1894 eerste nederlaag

Twee weken geleden werd Achilles 1894 in Meppel kampioen van de noordelijke 2de klasse J. De Assenaren werden zaterdag met een erehaag door Alcides ontvangen, zagen een Achilles-burger op het menu staan na afloop, maar liepen en passant tegen hun eerste competitienederlaag op.

Alcides won met 4-3, na een vooral spectaculaire eerste helft. Daarin bogen de geel-zwarten een achterstand om in een 4-2-voorsprong. Na rust wist de kampioen pas in de slotfase de 4-3 te forceren, maar in gevaar kwam de verrassende zege van de equipe van trainer Dennis Meadows niet meer.

Terugspeelbal

Alcides begon nog wel matig aan deze thuiswedstrijd en zag topscorer Stan Haanstra Achilles 1894 op voorsprong zetten: 0-1. De thuisploeg had een te korte terugspeelbal nodig van de Assenaren om via Hidde Webbink op 1-1 te komen. Diezelfde Webbink maakte er in de 35ste minuut 2-1 van door een foutje van doelman Ramon Nijland af te straffen. Twee minuten later was het Frank de Koe die er zelfs 3-1 van maakte, door de rebound na een schot van Walid Belah binnen te werken. Stan Haanstra bracht Achilles 1894 terug in de wedstrijd met de 3-2, maar het slotakkoord van de fraaie eerste helft was voor Boye Keizer die de ruststand op 4-2 bepaalde.

Na rust was het duel minder spectaculair en controleerde de thuisploeg vooral. Achilles 1894 stuitte meerdere keren op de sterk spelende Joy Okenge, invaller Stan van Halen en doelman Jachien Elburg. Pas in de slotfase was het Richard Mulder die de spanning terugbracht met de 4-3. Die treffer viel te laat, want dicht bij de gelijkmaker kwamen de Assenaren niet meer.

Alcides-Achilles 1894 4-3

Scoreverloop: 18. Stan Haanstra 0-1, 26. Hidde Webbink 1-1, 35. Hidde Webbink 2-1, 37. Frank de Koe 3-1, 45. Stan Haanstra 3-2, 45. Boye Keizer 4-2, 90. Richard Mulder 4-3.

Selectie Alcides: Jachien Elburg; Frank de Koe, Max Kruyen, Efran Huliselan, Sebas van der Haar, Hidde Webbink, Boye Keizer, Walid Belah, Nordin Benning, Marnix Jager, Joy Okenge.
Wisselspelers: Olaf de Grip, Niels Dam, Julian Bosschaart, Milan Klooster, Jeroen Westerbeek, Stan van Halen, Jannick Nieuwbroek.

Bron: Meppeler Courant

Deel dit artikel: